TeamSpeak vs Discord

TeamSpeak vs Discord

Fubister przez Fubister dnia 2019-01-26

Nowa odsłona TS5 zbliża się wielkimi krokami, warto więc przyjrzeć się różnicą między dwoma obecnymi gigantami jakimi są TeamSpeak oraz Discord oraz rzucić nieco światło na ciemną stronę tego drugiego.

TeamSpeak 3 pojawił się w otwartej becie pod koniec 2009 roku przynosząc nam niespotykaną dotąd jakość dźwięku przy użyciu kodeków Opus oraz Speex, nowoczesny design i spore pole do manewru w kwestii dostosowania każdego serwera do swoich potrzeb, pozostawiając tym samym swoją konkurencję w postaci Ventrilo i Mumble daleko w tyle. W połowie 2015 roku na scenie pojawił się Discord ze swoim nowoczesnym wyglądem i autorskimi rozwiązaniami, które oferowały znacznie więcej niż zwykły komunikator głosowy dla graczy. Discord stał się narzędziem społecznościowym, dzięki czemu dzisiaj dla drużyn czy społeczności (w tym nawet gigantów firmowych) niemal znikła potrzeba tworzenia stron czy for ponieważ wszystko co potrzeba znajduje się w jednym programie. Prostota w obsłudze i zarządzaniu swoim serwerem na Discord jedynie przychyliła się do jego sukcesu. Niestety jednak mało osób zdaje sobie sprawę jakie konsekwencje może nieść używanie Discorda, takie jak:

  • Nie jesteśmy anonimowi
  • Udostępnianie naszych danych i aktywności firmom trzecim
  • Narażenie na atak i nieumyślny wyciek naszych danych

Discord miał już wytoczonych kilka procesów w kwestii prywatności, co stało się chyba zauważalnie dla nich problematyczne ponieważ w aktualizacji w październiku Discord zaktualizował swój regulamin, który odbiera użytkownikom prawo do wytoczenia im procesu sądowego, niestety to tylko wierzchołek góry lodowej. Niebawem pojawi się nowy klient TeamSpeak 5, w którym wszystkie prośby użytkowników mają zostać spełnione i otrzymamy nowatorski komunikator na miarę 2019 roku. Szanujmy swoje dane i bezpieczeństwo.

Udostępnij:

TeamSpeak

Status: Online
IP: ts.prograjmy.pl
Uptime: 34D 02:57:24 godzin
Wersja: 3.12.1 (2020-03-27 11:38:47)
Slotów: 18 / 500

NASZ FACEBOOK

Wyróżnione Wideo

TeamSpeak